ORGACID-PLUS | Orgatek
Orgacid, Orgatek Organik Gübre A.Ş. tarafından üretilen bitkisel menşeili sıvı organik gübredir.
Organik sıvı gübre, organik tarım, dikim gübresi, sıvı solucan gübresi, aminoasitli gübre, mikrobiyal gübre, organik gübre, sürüdürülebilir bir tarım, verimli topraklar, güçlü kök gelişimi, toprakta çoraklaşma,
12919
page-template-default,page,page-id-12919,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,qode-theme-ver-2.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

ORGACID PLUS

1Litre, 5 Litre, 10 Litre ve 20 Litrelik ambalajlarda
Bitkisel menşeili organik sıvı gübredir.

Humik ve Fulvik Asit   ( pH 5 )

 

 

ORGACID PLUS bitkisel menşeili organik maddelerin 2-3 ay süre ile fermente edildikten sonra ,biyokimyasal yöntemler kullanılarak humik asit ve fulvik asitlerin izole edilmesiyle  üretilen özel  organik gübredir.

ORGACID PLUS yaklaşık %50 organik madde içerir ve bu içeriğin yaklaşık %20’si humik asit ve fulvik asittir.

ORGACID PLUS geleneksel olarak Leonarditten üretilen benzer ürünlere göre birkaç kat daha fazla humik asit fulvik asit içerir. Üretim sürecinde mikroorganizmalar ile işlevsellik kazandırıldığı için bitkiler tarafından hemen alınabilecek formdadır.

ORGACID PLUS organik madde ve pH problemi olan toprakların düzenlenmesi ve canlandırılması için üretilmiş özel gübredir.

ORGACID PLUS düşük pH’a sahip olmasından dolayı yüksek pH’lı alkali toprakların düzenlenmesinde tercih edilmelidir.

 

 

HUMİK ve FULVİK ASİTLER

 

Bitkilerin yeterli beslenmesi için demir, bakır, kalsiyum, magnezyum, mangan ve çinko gibi esansiyel eser metalleri topraktan absorbe etmeleri gerekmektedir; ancak bunların topraktaki mobilitesi düşüktür. Bu metallerin topraktan bitkiye taşınmasında ve toprak pH’ının dengelenmesinde humik ve fulvik asitler işlev görür. Humik asit toprakta bitki köklerine metal taşınmasında görev alır ve sadece yüksek pH’da suda çözünür haldedir. Küçük bir molekül olan Fulvik asit ise bitki içinde metal iyonlarının taşınmasını sağlar ve yüksek veya düşük pH’larda suda çözünürdür. Özellikle yaprak gübrelemesinde, besinlerin yaprak içine taşınmasında fulvik asit çok önemli şelatlayıcı ve taşıyıcı bir ajandır.