ORGAHUMIC | Orgatek
Orgatek Orgahumic düşük ph lı toprakların düzenlenmesinde kullanılan toprak düzenleyici organik sıvı gübre
Toprak düzenleyici, düşük pH lı topraklar için düzenleyici, Hayvansal menşeili sıvı organik gübre, Orgatek_Orgahumic, fulvic asit, organik gübre, sıvı organik gübre
13229
page-template-default,page,page-id-13229,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,qode-theme-ver-2.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

ORGAHUMIC

1 Kg, 5 Kg, 10 Kg ve 20 Kglık ambalajlarda
Hayvansal menşeili organik sıvı gübredir.

 

Humik ve Fulvik Asitler,  ( pH 7,91)

 

ORGAHUMIC hayvansal menşeili organik maddelerin 2-3 ay süre ile fermente edildikten sonra ,biyokimyasal yöntemler kullanılarak humik asit ve fulvik asitlerin izole edilmesiyle  üretilen özel  organik gübredir.

ORGAHUMIC yaklaşık %50 organik madde içerir ve bu içeriğin yaklaşık %20’si humik asit ve fulvik asittir.

ORGAHUMIC geleneksel olarak Leonarditten üretilen benzer ürünlere göre birkaç kat daha fazla humik asit fulvik asit içerir. Üretim sürecinde mikroorganizmalar ile işlevsellik kazandırıldığı için bitkiler tarafından hemen alınabilecek formdadır.

ORGAHUMIC organik madde ve pH problemi olan toprakların düzenlenmesi ve canlandırılması için üretilmiş özel gübredir.

ORGAHUMIC yüksek pH’a sahip olmasından dolayı düşük pH’lı asitli toprakların düzenlenmesinde kullanılır.

 

 

HUMİK VE FULVİK ASİTLER

 

Bitkilerin yeterli beslenmesi için demir, bakır, kalsiyum, magnezyum, mangan ve çinko gibi esansiyel eser metalleri topraktan absorbe etmeleri gerekmektedir; ancak bunların topraktaki mobilitesi düşüktür. Bu metallerin topraktan bitkiye taşınmasında ve toprak pH’ının dengelenmesinde humik ve fulvik asitler işlev görür. Humik asit toprakta bitki köklerine metal taşınmasında görev alır ve sadece yüksek pH’da suda çözünür haldedir. Küçük bir molekül olan Fulvik asit ise bitki içinde metal iyonlarının taşınmasını sağlar ve yüksek veya düşük pH’larda suda çözünürdür. Özellikle yaprak gübrelemesinde, besinlerin yaprak içine taşınmasında fulvik asit çok önemli şelatlayıcı ve taşıyıcı bir ajandır.