ORGASTAR | Orgatek
Amino Asitli Hayvansal Menşeili Sıvı Organik Gübre
Amino Asitli gübre, Hayvansal gübre, Sıvı Organik Gübre, stres giderici, Mikrobiyal gübre
12913
page-template-default,page,page-id-12913,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,qode-theme-ver-2.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

ORGASTAR

1 kg, 5 kg, 10 kg lık ambalajlarda
Hayvansal Menşeili Sıvı Organik Gübre

 

ORGASTAR YURTDIŞI VE YURTİÇİ ORGANİK GÜBRE SERTİFİKALIDIR. TR-EU-ABD(NOP)-JAPONYA(JAS)

ORGASTAR hayvansal menşeili organik atıkların yararlı mikroorganizmalar ile en az üç ay fermente edilmesiyle üretilen özel bir organik gübredir. Üretim, kullanışlı mikroorganizmalar tarafından organik maddeleri parçalaması, humifikasyonu ve mineralizasyonu için kontrollü şartlar altında biyoreaktörlerde yapılmaktadır. Bu değerli ve özel ürün organik madde, hayvansal menşeili serbest amino asit, faydalı mikroorganizma, humik ve fulvik asit bakımından oldukça zengindir.

ORGASTAR hem yapraktan hem de topraktan uygulanabilir. Bu organik gübre bitki kökü veya yaprağı ile buluştuğunda,biyolojik olarak kullanıma hazır olduğundan bitkideki olumlu etkisi kısa sürede gözlenebilmektedir.

 

ORGASTAR HAYVANSAL ATIK KAYNAKLI ZENGİN AMİNO ASİTLERE SAHİPTİR

 

ORGASTAR bitkiler için yüksek oranda hazır ve  faydalı amino asitler içermesi nedeniyle eşsiz bir organik gübredir.

Proteinlerin yapı taşı olan amino asitlerin bitkilere verilmesi, bitki gelişimini ve büyümesini teşvik eder. Stres koşullarına karşı bitkiye direnç sağlar , bitki verimini ve bitkisel ürün kalitesini arttırır. Yaygın olarak kullanılan amino asitler kimyasal parçalama yöntemleriyle üretilmiş maya menşeili amino asitlerdir. Bu amino asitler yapısal olarak bozuk olduğundan bitkilerin bu amino asitleri özümsemesi çok zordur ve beklenen yarar çok kısıtlıdır.

ORGASTAR ise; bitkiler için en yararlı olan hayvansal menşeili serbest amino asit ve küçük polipeptitler bulundurur.

ORGASTAR üretimi sürecinde, hayvansal atık proteinlerin parçalanması küçük peptit ve amino asitlerin oluşumu mikrobiyal enzimlerce yapılır. Bu nedenle ORGASTAR’daki amino asitler kullanıma hazır ve bitkiler tarafından alınması kolay olan işlevsel amino asitleri içermektedir.

ORGASTAR içindeki yüksek prolin ve benzeri amino asitlerin varlığı bitkilerin kuraklık, aşırı sıcaklık ve sel gibi stres koşullarına karşı direncini arttırmaktadır. Hayvansal menşeili bu amino asitler daha iyi kök ve gövde büyümesi, bitkide çiçeklenmenin teşviki, meyve tutumunu arttırma, yüksek ve kaliteli meyve oluşumu sağlamaktadır.

 

ORGASTAR YÜKSEK HUMİK / FULVİK ASİT İÇERİĞİNE SAHİPTİR.

 

Humik asit ve fulvik asitler bitki büyümesi ve gelişmesi üzerinde toprağın yapısını iyileştirerek katkıda bulunurlar. Bu iki organik asit besinlerin topraktan bitki dokularına taşınmasında çalışan önemli göreve sahiptir. Özellikle demir, bakır, kalsiyum, magnezyum, mangan ve molibden gibi önemli metallerin doğal şelatlanmasını yaparlar. Bu asitlerin bitki köklenmesi ve erken evrede bitki büyümesi ve gelişimine çok önemli katkıları vardır. Özellikle yaprak gübrelemesinde, besinlerin yaprak içine taşınmasında fulvik asit çok önemli şelatlayıcı ve taşıyıcı bir ajandır.

Yüksek humik asit ve fulvik asit içeriğine sahip ORGASTAR eşsiz bir yaprak gübresidir.

ORGASTAR içindeki bu iki organik asidin varlığı zengin besin içeriğinin bitkiler tarafından kullanılmasını garanti eder.

ORGASTAR toprakla veya yaprakla buluştuğu anda bitki için yarayışlı besinler hızlı bir şekilde bitkiye transfer olmaktadır.

 

ORGASTAR AYNI ZAMANDA MİKROBİYAL GÜBREDİR.

 

ORGASTAR fermentasyon üretim prosesinde, Bacillus spp., Pseudomonas  spp. ve Lactobacillus spp. bakterileri kullanılmaktadır.

ORGASTAR gübresinde uyutulmuş halde bulunan bu bakteriler toprağa veya yaprağa uygulandığında aktive olurlar. Toprağa geçen bu faydalı mikroorganizmalar toprağın organik yapısının düzenlemesine önemli katkı sağlarlar.

ORGASTAR içindeki mikroorganizmalar bitki büyümesine, bitki gelişimine, bitki beslenmesine ve bitki korunmasına önemli katkıda bulunur. Bacillus ssp. ve Lactobacillus spp bitki ve topraktaki patojen organizmalar ile mücadele ederek bitkinin zararlılardan korunmasını sağlar.

 

ORGASTAR KULLANIMININ TARIMSAL FAYDALARI

 

Bitki köklenmesini ve kök gelişimini teşvik eder.

Kuraklık, tuzluluk, su stresi, ilaç ve zararlı stresine karşı bitki direncini artırır.

Zararlı bakteri, mantar ve böceklere karşı bitki savunma sistemini güçlendirir.

Yüksek amino asit içeriği ile bitkinin büyümesini teşvik eder.

Mevsim şartlarına ve zirai uygulamalara göre ürün verimini ve kalitesini % 10-30 oranında artırır.

Düzenli kullanımı ile bitkinin kimyasal gübre ihtiyacını zaman içerisinde azaltır.

Meyve ve dane tutumunu hızlandırır.

Hasat sonucu ürün kalitesini (tat, koku, renk, şekil, görünüş, vb.) arttır.

Ürünlerin raf ömrünü uzatır.

 

Endüstriyel Ürünler için Kullanım Talimatı

Meyveler için Kullanım Talimatı

Sebzeler için Kullanım Talimatı