Toprakta Verimlilik Sorununa Çare! | Orgatek
Toprak olmazsa hayat olmaz. Topraklarımızı zenginleştirmenin yolu; kimyasaldan kurtulmak ve organik gübreleme yapmaktır
Organik Gübre, Sıvı Solucan Gübresi, Mikrobiyal Gübre, Aminoasitli Gübre, Dikim Gübresi, Hayvansal Menşeili Sıvı Organik Gübre, Bitkisel Menşeili Sıvı Organik Gübre, Organik Tarım, Solucan Gübresi, bahçe bakımı, organik yiyecek, Orgastar sıvı gübre, Orgator, Orgasol katı solucan gübresi, topraktan besleme, toprak ana, tarım, toprakta çoraklaşma, ziraat, tarla, ekin, buğday gübresi, ayçiçeği gübresi, gübre satışı, bahçe gübresi, ekinde erkencilik, sera gübresi,
12979
post-template-default,single,single-post,postid-12979,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,qode-theme-ver-2.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Toprakta Verimlilik Sorununa Çare!

Orgatek Babaeski

Toprakta Verimlilik Sorununa Çare!

12:38 17 Nisan in Blog
0 Yorum

TOPRAKTA SORUN VAR. ÇARE; ORGATEK ORGANİK GÜBRELEME!

Babaeski Ziraat Odası öncülüğünde; Babaeski Ziraat Odası Başkanı Arslan’ın Davetiyle Organik Gübre ve Organik Gübreleme Konulu Seminer Orgatek Organik Gübre A.Ş. ile birlikte Gerçekleştirildi.

Orgatek Organik Gübre Sanayi AŞ. Ziraat teknikeri ve uzman biyologu Mehmet Akıncı tarafından verilen seminerde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Koç da kısa bir konuşma yaparak Organik Gübrelemenin önemi ve Ahır gübresinin kompostlaştırılması konusunda çiftçilerle sohbet etti.

Babaeski Ziraat Odası Başkanı Şahin Arslan, ise; “Yıllardır yüksek rekolteli ürün almak için kimyasal gübrelere ağırlık vermemiz hem topraklarımızı hem de cebimizi yordu.

1 milyon yıldaki sıcaklık artışı son elli yılda insan eliyle gerçekleşti. Dünya ikliminin değişmeye başlamasıyla hava ve su rejimi de değişmeye başladı.

Mevsim dengesizlikleri nedeniyle toprağı işleme, ekme, gübreleme ve ilaçlama birbirine karıştı. Buna bağlı olarak ürün alımında rekolte ve kalite düşüklüğü ile karşı karşıya kaldık.

Tohum, gübre, ilaç ve yakıt giderlerimiz artarken gelirimiz azaldı. Bunu önlemenin tek yolu topraklarımızın organik maddesini artırmaktır.

Topraklarımızın organik madde sorunu ve Organik gübreleme konusu; sürdürülebilir bir tarım ve hayvancılık için, ülkemizin gıda güvenliğini sağlamak ve gelecek nesillere daha güçlü ve üretken bir Türkiye bırakmak için bir zorunluluktur. Toprak olmazsa hayat olmaz. Topraklarımızı zenginleştirmenin yolu; kimyasaldan kurtulmak ve organik gübreleme yapmaktır.” dedi.

ORGATEK

media@orgatekgubre.com
No Yorum

Post A Comment